Udostępnij

Szpagat w powietrzu? Szarfy idą w ruch!

1.9.2020

- Ubiegły rok szkolny zaczęliśmy z rozmachem. Wprowadziliśmy air track i akrobatykę powietrzną, którą do tej pory trenowaliśmy na kołach, a teraz szykuje się kolejne wyzwanie – w ruch pójdą szarfy! - zapowiada najbliższe miesiące Joanna Garus, właścicielka i trenerka Kre-Active. 

Aerial silks to tak naprawdę połączenie akrobatyki i tańca, a wszystkie te elementy wykonywane są w powietrzu na zawieszonych pod sufitem szarfach. Ta dziedzina sportu wywodzi się ze sztuki cyrkowej, a w ostatnim czasie robi prawdziwą furorę do tego stopnia, że wkracza do klubów fitness. 

- Aerial silks jest przecudownym widowiskiem, ale bardzo wymagającym. Żeby zacząć przygodę z akrobatyką powietrzną, czy to na kołach czy na szarfach, trzeba już mieć opanowane podstawowe figury akrobatyczne – zaznacza Joanna Garus. 

„Latanie” w powietrzu zaczyna się od opanowania trudnych, ale istotnych umiejętności - wspinania po szarfie, technik wiązań, owinięć rąk, nóg, ciała. To bardzo ważne, by je prawidłowo wykonywać, by nie cierpiały stawy i kręgosłup, mięśnie nie były nadwyrężone. Dopiero później zaczyna się akrobatyka w powietrzu, czyli wykonywanie w większości tych elementów, które do tej pory wykonywane były na ziemi a teraz wysoko nad nią. 

Aerial silks to walka z grawitacją, własnym ciałem. Nie jest to proste. Treningi są wymagające, ale dają spektakularne efekty - uelastyczniają ciało, niesamowicie rzeźbią mięśnie, np. brzucha, pleców za co podziękuje nam kręgosłup. I co bardzo ważne - dają radość „latania w powietrzu”. 

- Efekty z zajęć będzie można zobaczyć lada moment na YouTube, a chwilę później po raz pierwszy na żywo na pokazie akrobatycznym, który odbędzie się przed wakacjami. W tym roku będzie spektakularnie! - zdradza Joanna Garus. 

Formularz kontaktowy

Jeżeli chcesz zapisać się na zajęcia lub masz do nas pytanie, napisz wiadomość.

Twoja wiadomość

Dziękujemy za przesłanie formularza.

Odezwiemy się do Ciebie najszybciej jak to możliwe. Do usłyszenia :)